Romanian Arabic English French German Greek Italian Russian Spanish
Program Rotary

Fanion RC Alba Iulia

Vizita guvernator District 2214 2017-2018

Vineri, 28 Iulie 2017, Rotary Club Alba Iulia si Rotary Club Alba Iulia Civitas Solis au primit vizita Guvernatorului Districtului 2241, Dl. Emilian Sopoian.

Schimb mandat presedinte 2017-2018

Ceremonie de schimbare a presedintelui Rotary Club Alba Iulia. Aurel Crișan i-a predat mandatul de presedinte colegului Ilie Sbuciumelea. La ceremonie a participat guvernatorul districtului 2241 România – Moldova, Mircea Solovăstru și mai mulți asistenți – guvernatori.

Seminarul Fundatiei Rotary 2016

In perioada 11-13 noiembrie 2016 a avut loc la Poiana Brasov, într-o ambianță deosebită oferită de Hotel Alpin. -
SEMINARUL FUNDAȚIEI ROTARY
SEMINARUL DISTRICTUAL DE INSTRUIRE
COMITETUL DISTRICTUAL​.

Din partea RC Alba Iulia au participat:
Aurel Crisan presedintele clubului 2016-2017
​Ovidiu Cos,PDG 2007-2008
Cristina Voina Rotary Chair YEP, District 2241
Amalia Gherman ofiter proiecte​

Sub egida ​ “Doing Good for the World”, ​ si sub patronajul Guvernatorului Rotary District 2241,Domnul Mircea Solovastru​ ​au fost impartasite experiențe și idei, s​-a​ vorbi​t​ despre proiecte și implicare, despre necesitățile comunităților în care trăim, despre credință și pasiune​, a fost lansat oficial proiectul "Rotary Planteaza".​ ​

Fundația Rotary împlinește anul acesta 100 de ani: un secol în care membrii Rotary au schimbat vieți și destine. Pentru că noi credem că un om care trăiește numai pentru sine înseamnă o viață irosită. Un secol pe care avem de ce să-l sărbătorim și trebuie să-l sărbătorim împreună. ​

Seminarul Districtual de instruire ne​-a​ provoca​t​ pe fiecare dintre noi să fim mai buni, să dăm tot ce avem mai bun. ​Au fost seminarii interesante si utile care ne vor ajuta în activitatea rotariană pusă în slujba comunităț​ii.​

Vizita guvernator District 2214 2016-2017

Joi, 6 Octombrie 2016, Rotary Club Alba Iulia a primit vizita Guvernatorului Districtului 2241, Dl. Mircea Solovastru.

Intr-un cadru solemn participanţii la şedinţă s-au prezentat, apoi au discutat despre acţiunile desfaşurate in acest an rotarian şi despre proiectele de viitor. Printre subiectele discutate a fost şi proiectul pentru spijinirea Centrului de recuperare neuromotorie copii Maria Beatrice. Prin acest proiect se doreşte obţinerea unui Global Grant pentru achiziţionarea de aparatură medicală. Guvernatorul Mircea Solovastru a oferit mai multe sugestii pentru găsirea unor Cluburi partenere atât din cadrul Districtului 2241 cât şi din străinatate. De asemenea s-au discutat modalităţi pentru obtinerea finanţării necesare acestui proiect.

Seara s-a incheiat cu o degustare de vinuri romaneşti, prezentată de somelierul cu renume internaţional Dna. Marinela Vasilica Ardelean, premiată in 2014 cu titlul de „Cel Mai Bun Somelier din România”. La eveniment au participat atât membrii clubului cu familiile acestora cât şi invitaţi de la cluburile din judeţ: RC Sebes, RC Alba Iulia Civitas Solis, RC Teius, RC Aiud, RC Abrud & Campeni, evenimentul fiind şi prilej de socializare intre membrii Rotary.

Schimb mandat presedinte 2016-2017

Schimb mandat presedinte RC Alba Iulia: Immediate Past President: Cristina Voina, President 2016-2017 Relu Crisan.

Comitet Districtual Alba Iulia

In periada 29-30 ianuarie 2016 a avut loc la Alba Iulia intalnirea Comitetului Districtual 2241. Pe durata intalnirilor s-au discutat mai multe subiecte importante pentru Districtul 2241 Romania si Republica Moldova.

Mai multe articole..

Pagina 1 din 2